juno (Hera)

juno (Hera)

Juno Mitolojide.

juno, Olimpos'da resmi olarak evli olan iki tanrıçadan biridir ve evli kadının koruyucusu olarak tanımlanır. Mitolojide Zeus'un(Jüpiter) eşi ve 4 ana tanrıçadan biridir. Eşitlik, adalet ve ortak haklara sahip olma ile ilgilidir.

juno, genel olarak haritamızda, özellikle evlilikte ya da uzun süren ilişkilerde(1 yıldan fazla) nasıl bir eşle mutlu olabileceğimizi, nasıl bir eş aradığımızı ve evlilikten neler beklediğimizi anlatır. Ayni zamanda bizim de evlilikte nasil olduğumuzu, hangi tavırlar sergilediğimizi de gösterir.

venüs ve mars, haritamızda nasıl kişilere çekildiğimizi, nasıl kişileri çekici buldugumuzu ve bedensel çekimi gösterirken, juno ise daha ruhsal çekimdir ve nasıl kisilere bağlanabildiğimizi gösterir. Bu yüzden juno, aslında bize bağlanabilmek için hangi karakterde biri ile evlenmemiz ya da birlikte olmamız gerektiğini anlatır.

juno nun koruyuculuğu da aslında tam da buradan gelir. Erkek haritasında; kişinin kendi içindeki dişil gücü korurken, kadin haritasında ise; ona haksızlık yapmayacak kişiyi bulmasını sağlayarak, kadının duygularını korur.

Bütün sadakatsizliklerin temelinde, aslında bağlanamamak yatar ve bu yüzden juno, kadersel eş özelliklerini gösterir yani ruh eşimizi bulabilmemiz için bize bazı ipuçları sunar.

Genel olarak aşık olma potansiyeli ile ilgili kadın haritasında; Mars'a ve Güneş'e, erkek haritasında ise; Venüs ve Ay'a bakılması gerektiği söylenir fakat benim düşünceme göre; kadın haritasında mars venüs ve güneşe, erkek haritasında da yine venüs mars ve Ay'a bakılması gerekiyor. Bunun yanında juno nun bu 3 gezegene yaptığı açılar ise asıl mutluluğun sırrını veriyor.

kadın ve erkek haritasinda juno, Venüs'e olumlu açı yapıyorsa; kişi ona bağlanabilecek kişilerin yanında kendini mutlu ve sevgi dolu hisseder.

juno, Mars'a olumlu açı yapıyorsa; ona bağlanabilecek kişilerin yanında heyecan ve bedensel çekim hisseder.

juno; güneşe(erkek haritasinda Ay'a) olumlu açı yapıyorsa; ona bağlanacak kişileri seçer. Yine kendisi de partnerine bağlı kalabilir.

Zorlu açılarda ise, bunun tam tersi söz konusu olabilir. Bu durumda kişinin çekildiği kişiler ile, bağlanabileceği kişilerin karakteristik özellikleri birbirinden farkli olur. Bu yüzden aşık olduğu kişilere bağlı kalamayabilir ve iliskilerinde kendine bağlı kalabilecek kişileri seçemeyebilir.

Eğer Venüs ve mars ile olumlu, Güneş ile (Ay ile) olumsuz ise; sadakat, heyecan ve çekim olmasına rağmen ilişki evliliğe dönüşemeyebilir.

juno; güneş ile uyumlu, Venüs ve Mars ile uyumsuz ise; evlilikte bir süre sonra heyecan ve çekim bitebilir.

juno 4 ana tanrıçadan biridir ve bağlılıkla gelen adaleti ve eşitliği simgeler. Kadersel ruh eşimizi bulduğumuzda, içimizdeki dişil güç bizi korur. Çünkü bağlı kalabilmemiz için, ihtiyacımız olan her şey o kişide vardır. Kişinin sadık kalamamasının asıl sebebi ise, kendini tamamlayacak olan, ruhunun diğer yarısını bulamamış olup, hala onu aradığını gösterir.

 

juno evlerde

juno 1. evde: kişi, partnerini hayatının odak noktası haline getirebilir ve onu herşeyden üstün tutabilir. Onu destekleyen isteklerine saygı duyan kendisi olmasına izin veren, kendisini gerçekleştirmesine yardım eden isteklerine ulaşabilmesi için onu destekleyen cesaretlendiren ve özellikle yükselendeki burca yerleşmişse kendisine benzeyen kişilere bağlanabilir.

juno 2. evde: güvenlik arayışı burada ön plandadır. Kişi, kendini güvende hissettiren, maddi ve fiziksel anlamda ona güven veren, ve fiziksel yönden ona yakın olan, yanında her zaman güvende hissedebileceği kişilere bağlanabilir.

juno 3. evde: iletişim arayışı burada ön plandadır. Kişi kendini rahatça ifade edebildiği, onu anlayan, kendini ifade etmesine izin veren, onu dinleyen, onunla konuşan ve onu zekasıyla etkileyebilecek kişilere bağlanabilir.

juno 4. evde: duygusal güvenlik ve ait olma arayışı burada ön plandadır. Kişi ona şevkat gösteren , onu koruyan, nasıl hissettiğine ve ne istediğine önem veren, ve kendini ona ait hissedebileceği duygusal kişilere bağlanabilir.

juno 5. evde: beğenilme, yüceltilme ve takdir edilme arayışı burada ön plandadır. ona kendini değerli ve sahnede hissettirebilen, enerjisiyle onu etkileyebilen birlikte eğlenebileceği, hayatın tadını çıkarabileceği yaratıcı ruhlu kişilere bağlanabilir.

juno 6. evde: hizmet ve yardım arayışı burada ön plandadır. onun için herşeyi kolaylaştıran, ona hizmet edebilecek, günlük işlerinde ona yardım eden analitik zekalı, doğal ve alçakgönüllü kişilere bağlanabilir.

juno 7. evde: birlikte hareket edebilme anlayışı burada ön plandadır. hayatına denge, uyum, ahenk, güzellik katan, onunla birlikte vakit geçirmeyi seven, ona danışan, fikrini soran ve kendi de fikir alabileceği, güzel yada yakışıklı bulduğu romantik ve sanatçı ruhlu kişilere bağlanabilir.

juno 8. evde : tutku ve cinsel çekim arayışı burada ön plandır. ona en derin tutkularla bağlanabilecek, onu köklü dönüşümlerden geçirebilecek, onun için kendini ateşe atabilecek tutkulu, derin, onunla bir olabilen hatta onda yok olabilen, çekici, güçlü ve karizmatik, gizemli ve çözemediği kişilere bağlanabilir.

juno 9. evde: ögrenme ve bilgeleşme arayışı burada ön plandadır. ufkunu genişletebilen, ilahi ve felsefi yönden ona geniş bilgiler aktarabilen, birlikte seyahat edebileceği, gezip görüp ögrenebileceği, hayatı birlikte keşfedebileceği, önyargıdan uzak, anlayışlı, bilge ve seyyah ruhlu kişilere bağlanabilir.

juno 10. evde: zirvede hissetme arayışı burada ön plandadir. Hayatına düzen getirebilen ve hayatını onun yerine organize edebilen, toplumsal statüsünü yükseltebilecek, ona çalisma, azim ve şevk aşılayabilen, gerçekleri gösterebilen, ayağını yere sağlam basabilmeyi ögretecek, iradeli, güvenilir ve onu toplumsal alanda güçlü hissettiren mantıklı ve kariyer sahibi kişilere bağlanabilir.

juno 11. evde: sosyallik, bağımsızlık ve farkındalık arayışı burada ön plandadır. ona farklı yönden bakabilmeyi gösterecek, ona arkadaşça davranabilen, sosyal gruplarla ve arkadaş topluluklarıyla birlikte onunla vakit geçirebilen, ona farkli, aykırı ve marjinal bir ilişki yaşatabilen, ona kendini farkli ve özgür hissettirebilen, keşifci, akıllı ve dahi ruhlu kisilere bağlanabilir

juno 12. evde: fedakarlık arayışı burada ön plandadır. Onun için herşeyden vazgeçebilecek, ona bağlılıktan öte bağımlı olabilecek, onda çözülüp, onunla adeta bir bütün olabilecek kişilere bağlanabilir.

juno burçlarda

juno koçta: cesur, savaşçı, atılgan, iddialı, risk almayi seven sportif, sıcak, konuşkan, çocuksu, enerjik, hareketli, iyi niyetli, direkt hareket eden ve konuşan, agresif, bencil, bireysel, cesaretlendiren, insiyatif alan, objektif, dışa dönük, dürüst maskülen bir partner.

juno boğada: güvenilir, sabit, mütevazi, koruyucu, dayanıkli, kararli, maddiyata önem veren, rahatına ve lükse düşkün, kıskanç, sahiplenici, istikrarlı, tutarlı, değişime kapalı, riski sevmeyen, sabırlı bir partner.

juno ikizlerde:değişken, rasyonel, mantıklı, anlayışlı, neşeli, sosyal, zeki, entellektüel, meraklı, ögrenmeyi seven, konuşkan, espirili, esnek, hareketli, yüzeysel, sabırsız, çabuk sıkılan, çok yönlü bir partner.

juno yengeçte: empatik, kırılgan, vicdanlı, fedakar, gelenekçi, duygusal, geçmisine, aile kavramina ve hatıralarına düşkün, anaç, kaprisli, koruyucu, hassas, besleyici  bir partner.

juno aslanda: yönetici, enerjik, aktif, kendine güvenen, eğlenceli, cömert, gösterişli, yaratıcı, kendini beğenen, merkezde olan, ilgi ihtiyacında, hükmedici baskıcı bir partner.

juno basakta: detaycı, analitik zekali, mükemmelliyetçi, sağlığına düşkün, yardımcı, sorgulayıcı, stratejik, pratik, calişkan, takıntılı, temiz, titiz, doğal bir partner.

juno terazide: diş görünüşüne ve estetiğe önem veren, ikili ilişkilerde başarılı, zarif, nazik, tarafsız, uyumlu, flörtöz, dengeli, uzlaşmacı, diplomatik, kararsız, yüzeysel, tartışmadan hoşlanmayan politik bir partner.

juno akrepte: tutkulu, sezgisel, hassas, derin, ketum, sahiplenici, karizmatik, sessiz, gizemli, kıskanç, intikam duygusu yüksek, seksi, güçlü bir partner.

juno yayda: iyimser, hoşgörülü, esnek, felsefik, filozofik, maceracı, erdemli, bilgili, abartmayı seven, fanatik, vizyon sahibi, gezmeyi, okumayı seven, anlayışlı bir partner.

juno oğlakta: çalışkan, organize, disiplinli, mantıklı, gerçekçi, klasik, hırslı, inatçı, ayaklari yere sağlam basan, sorumluluk sahibi, mesafeli, otoriter, başarılı bir partner.

juno kovada: farklı, orjinal, özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün, hümanist, arkadaşça, sosyal, değişime açık, yenilikçi, akıllı, marjinal asi bir partner.

juno balikta: fedakar, duygusal, mistik, merhametli, romantik, alıngan, kırılgan, anlayışlı, teslimiyetçi, hayal gücü yüksek, sezgisel  bir partner.

1 Comment on juno (Hera)

  1. Kendi tarzıma yatkınlığı baz alarak siteyi çok beğendim.Bilgiler çok net ve keyifle okunuyor.Teşekkür ederim kendi adıma verilen emeklerden ve paylaşımlardan dolayı.

Bir Cevap Yazın